Niebawem sprawdzian dla IPada Air i piórka Wacom intuos creative 2

zdjęcie pochodzi ze strony: http://eu.shop.wacom.eu/ 

Hejo ! 

Dokładnie tak, szukając sposobów usprawnienia swojej codziennej pracy, natknąłem się na rozwiązanie ( zabrzmi to dziwnie biorąc pod uwagę, że mówimy o iPadzie i produkcie firmy Wacom ) najbardziej ekonomiczne.
Wszystkie profesjonalne produkty firmy Wacom, mówię tu o czymkolwiek z serii Cintiq,  są obecnie poza moim zasięgiem finansowych. 
A tu proszę, piórko Creative stylus 2 stworzone specjalnie dla iPada, według reklam może mi dać niemal podobne możliwości, co tablet graficzny za 4000 zł. 
Przy czym 4000 zł to cena najtańszego modelu z serii Cintiq ( sfera marzeń póki co ).

Trochę czasu spędziłem w internecie próżno szukając obiektywnej oceny tej technologii. Jedni mówią super, inni ciamkają trochę, ale generalnie zainteresowało mnie to na tyle, by zaryzykować prawie 2000 zł i przekonać się osobiście.

Tak jak wspomniałem wyżej, możliwości skrócenia procesu tworzenia ilustracji, jakie potencjalnie daje mi to rozwiązanie, kontra cena, jaką trzeba zapłacić, wydaje się być bardzo atrakcyjna. 

Piórko przyfrunie do mnie dzisiaj, iPada Air 1 ( czemu akurat ten model to wyjaśnię następnym razem ) też odbieram dzisiaj. 

Przede mną stresujące chwile, bo albo się wścieknę i zostanę posiadaczem drogich gadżetów, albo zyskam bardzo ciekawe narzędzie pracy. Jak będzie, zobaczę, wrażeniami, jakie by nie były, na pewno się podzielę.

Bay

3 komentarze:

 1. Już się nie możemy doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeden problem: piórko współpracuje z iPadem Pro, nie z Air, a Pro kosztuje odpowiedni więcej, czyli pewnie tyle co 13 calowy cintiq

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba pomyliłeś piórka, albo coś źle zrozumiałeś. Do iPada pro zostało stworzone dedykowane piórko: Apple Pencil - http://www.apple.com/pl/shop/product/MK0C2ZM/A/apple-pencil-dla-ipada-pro
   W moim poście mowa o stylusie Wacoma Intuos Creative 2, który jest przeznaczona dla szerszej gamy produktów z logiem jabłka.
   Pozdrawiam.

   Usuń

Będę bardzo wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz lub pytanie, na które z chęcią odpowiem. Natomiast jeżeli jesteś "heiterem" to szkoda twojego czasu, po prostu skasuję twoje wypociny.

TOP