Projekt Zombie - Proces powstawiania dużej ilustracji.Jakiś czas temu zacząłem rysować niewielką ilustrację, której tematem miała być walka zombiaków - Zaczęło się skromnie. Za jakiś czas znowu, tak dla zabawy siadłem do tego rysunku i poszerzyłem kompozycje o kolejnych kilka postaci. I tak siadałem do tego rysunku kilka razy i za każdym razem coś dodawałem.
W rezultacie powstała dość duża scena bitewna. Teraz biorę się za jej kolorowanie, co zapewne też potrwa trochę czasu, ponieważ nadal robię to dla relaksu w wolnych chwilach, a tych mam jak na lekarstwo.
Tymczasem zerknijcie jak to wyglądało od samego początku.

Pierwsza wersja rysunku, generalnie niewielka, i z jednym dużym błędem. Błąd dotyczy kierunku rozkładu sił. Postać głównego protagonisty uderza w mordę ogromnego zombiaka. No i owa morda zawija się nie w tym kierunku co powinna.Druga wersja rysunku, na której poprawiłem błąd z pierwszej wersji, i rozszerzyłem kompozycję o kilka innych postaci. Generalnie nie zastanawiałem się w którą stronę idę, rysunek była całkowitym spontanem więc samo kompozycja pozostawia wiele do życzenia.Trzecia wersja, postanowiłem pójść trochę w górę, żeby otworzyć kompozycję i wpuścić trochę powietrza. Idą w górę dla proporcji i równowagi wrzuciłem wielką nierozdziawioną mordę zombiaka na pierwszy plan.
 

Czwarta wersja. Pomyślałem, że te nieokreślone słupki wyglądają za bardzo bezcelowo więc wypełniłem je siatką. Na tym postanowiłem postanowiłem zamknąć budowanie sceny. Dzisiaj jestem na etapie nanoszenia, także jeszcze trochę roboty zostało.

Artykuł będę uzupełniał o kolejne etapy pracy. Pozdrawiam.

1 komentarz:

Będę bardzo wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz lub pytanie, na które z chęcią odpowiem. Natomiast jeżeli jesteś "heiterem" to szkoda twojego czasu, po prostu skasuję twoje wypociny.

TOP