Rysunkowe etykiety na piwo rzemieślnicze.


Od jakiegoś czasu zauważam, że produkty z ręcznie wykonanymi ilustracjami stały się mocno modne. Niemal w każdym sklepie znajdziemy produkty z jakimiś rysunkowymi, komiksowymi motywami. Jako rysownik i ilustrator bardzo się cieszę, że szeroki rynek w końcu masowo sięga po usługi zawodowych ilustratorów. Niestety czuję tez lekki niepokój, bo zazwyczaj jak jest na coś moda, to ta moda zwykle jest chwilowa i mija. Rynek się przesyci tematem i po zawodach. Póki co jednak mam więcej powodów do cieszenia się z obecnego stanu rzeczy niż obaw. I tego się trzymajmy. Piszę o tym, bo jak zapewne wiecie do dłuższego czasu zajmuję się projektowaniem etykiet na soki, napoje i wszelkiego rodzaju produkty spożywcze i nie tylko. Tym razem zwrócił się do mnie pewien browar rzemieślniczy i dostałem niemal wolną rękę pod katem kreacji. Jedynym warunkiem był styl komiksowy, czyli mój żywioł. Zerknijcie co powstało.
Warto też zaznaczyć, że piwa ubrane już w moje etykiety zostały bardzo ciepło przyjęte na ostatnich Poznańskich Targach Piwnych.Przyznam, że projektowanie na piwo jest mega przyjemną rzeczą, można naprawdę zaszaleć, można zażartować i można potraktować temat z lekką ironią i to przejdzie. Przejdzie dlatego, że klient sięgający po piwo rzemieślnicze, to zazwyczaj ktoś kto wręcz oczekuje wartości dodanej i szerszego przekazu. Zupełnie inaczej już wygląda projektowanie etykiet na soki i napoje czy na kosmetyki, tu jest więcej kalkulacji i strategii niż swobodnej twórczości, ale to zupełnie inny temat.
Więcej znajdziecie na mojej stronie www.pawelblonski.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będę bardzo wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz lub pytanie, na które z chęcią odpowiem. Natomiast jeżeli jesteś "heiterem" to szkoda twojego czasu, po prostu skasuję twoje wypociny.

TOP