Poświąteczne sprawozdanie.

Okres okołoświąteczny był kiedyś dla mnie czasem zawodowej posuchy. Działo się tak ze względu na to, że głównie zajmowałem się projektowaniem stron internetowych, a ta branża z mojego punktu wdziania jest dość leniwa. Co ciekawe, tyczy się to głównie klientów, którym najprawdopodobniej po prostu nie chce się zaprzątać sobie głowy takimi bzdetami jak "jakaś strona firmowa". Całe szczęście okres, w którym tworzenie ilustracji było okazjonalnym zajęciem, mam już dawno za sobą. Za to w tym roku w okolicy świąt naprawdę dużo się działo. Dlatego przyszedł mi do głowy pomysł, by pokazać wam, jak u mnie wyglądały święta pod kątem zawodowym. Urodziło się kilka fajnych projektów. Zapraszam do małej poświątecznej galerii.


Zaczniemy może od dość niecodziennego projektu, bo od fabularyzowanych, brandingowych życzeń świątecznych w formie krótkiego komiksu webowego do rozesłania drogą elektroniczną. Zagmatwane to, ale nazwanie tego tworu nie jest łatwe. Jakiej nazwy by nie użył, z tego co wiem, bardzo ciepło zostało to przyjęte przez klientów firmy zlecającej ten komiks. Co świadczy o tym, że pomysł trafiony. Cel był jasno określony, ale nie łatwy do zrealizowania.
W krótkiej formie komiksowej należało w nienachalny sposób zawrzeć charakter i ofertę firmy, terytorialny zakres jej działania i jeszcze złożyć klientom życzenia. Komiks został wykonany w dwóch wersjach językowych. Udało się :)
Rysunkowy komiks ze scenariuszem do mailngu
Całości dopełniała kartka świąteczna, która została rozesłana pocztą tradycyjną w formie fizycznej, wydrukowanej.
Bogato ilustrowana, rysunkowa, komiksowa kartka świąteczna

Rysunkowe kartki świąteczne do mailingu. Trochę tego było, poniżej kilka przykładów.

kartka świąteczna w stylu rysunku komiksowego

kartka świąteczna w stylu komiksowym z mikołajem, który walczy pędzlami

kartka świąteczna w stylu komiksowym

I na koniec nasz niekomercyjny projekt, o którym już wcześniej pisałem. Komiks pod tytułem "Papierowy Samolocik"


wiąteczny komiks raklamowy strona druga

świąteczny komiks raklamowy strona trzecia

świąteczny komiks raklamowy strona czwarta

świąteczny komiks raklamowy strona czwarta

To już wszystko. Udanego Nowego Roku!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będę bardzo wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz lub pytanie, na które z chęcią odpowiem. Natomiast jeżeli jesteś "heiterem" to szkoda twojego czasu, po prostu skasuję twoje wypociny.

TOP